021-77289715 یا 09120983901

نقاشی

Get Adobe Flash player


تعریف پروژه


خلاقیت در طرح


فرآیند انجام طرح

تحویل پروژه


روزگارم بد نیست؛ تکه نانی دارم، خرده هوشی، سرسوزن ذوقی؛ و خدایی که در این نزدیکیست ... پیشه ام نقاشی است!


سلام و درود؛ به تارنمای نقاشی خوش آمدید ...

اجرا و آموزش هر نوع سفارش نقاشی بر سطح شیشه (ویترای) در فضای داخلی ساختمان - تابلوهای تزئینی - ظروف و ...، با بیش از 15 سال تجربه در صنایع دستی و بیش از 5 سال تجربه عملی ارزشمند در زمینه نقاشی شیشه (ویترای)!

ما بهترین قیمت ها را با توجه به پیشینه، تجربه، سطح حرفه ای کار و کیفیتی که ارائه کرده ایم و همچنین استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه، پیشنهاد می کنیم؛ در نتیجه، عزیزانی که تمایل دارند قیمت های غیر واقعی بشنوند، لطفا با ما تماس نگیرند.

شیشه هایتان را به ما بسپارید تا طرحی نو در اندازیم ...

هنر ارزشمند است و دستان هنرمند است که به اثر، ارزش و اعتبار می بخشد!

نقاشی روی شیشه رستوران مجلل سنتی مهماندار برج طوبی چیتگر (شاهکاری از فروغ حمیدی):


آموزش تکنیک گرانیت در نقاشی روی شیشه (ویترای):

وسایل و رنگ های مورد نیاز برای اجرای این تکنیک:

یک: چسب DM5 و پولک گرانیت؛


دو: بشقاب شیشه ای شفاف ساده؛


سه: کاغذ به اندازه سایز ظرف؛


چهار: رنگ اکرلیک به دلخواه یا نزدیک به یکی از رنگ های پولک گرانیت؛


روش اجرای تکنیک گرانیت (پنج گام):

گام یک: چسب DM5 را کاملا پشت سطح بشقاب می زنیم.گام دو: پولک های گرانیت را روی سطح آغشته به چسب، به صورت فشرده پخش می کنیم.گام سه: زمان می دهیم تا چسب کاملا خشک و بی رنگ شود؛ ظرف را برمی داریم و پولک های اضافه را از سطح شیشه پاک می کنیم.


گام چهار: پشت ظرف را با رنگ اکرلیک کاملا می پوشانیم، به طوری که جاهای خالی را کاملا پر کند.


گام پنج: زمان می دهیم تا رنگ اکرلیک کاملا خشک شود؛ پشت کار را اسپری کیلر می زنیم تا رنگمان ثابت بماند و نهایتا ظرف را برمی گردانیم.


پایان

آموزش تکنیک دستمال کاغذی در نقاشی روی شیشه (ویترای):

وسایل و رنگ های مورد نیاز برای اجرای این تکنیک:

یک: دستمال کاغذی طرح دار و قیچی؛


دو: بشقاب شیشه ای شفاف ساده؛


سه: قلمو، چسب دستمال کاغذی و رنگ اکرلیک به دلخواه؛


روش اجرای تکنیک دستمال کاغذی (نه گام):

گام یک: طرح دستمال کاغذی را لب به لب طرح برش می دهیم.


گام دو: بعد از برش دستمال کاغذی، لایه زیرین دستمال را جدا می کنیم.


گام سه: در این مرحله، بشقاب را برعکس می کنیم.


گام چهار: پشت بشقاب را با شیشه پاک کن تمیز می کنیم و دستمال کاغذی طرح دار را از طرف طرح رنگی، روی بشقاب می گذاریم، به طوری که قسمت رنگی روی بشقاب قرار بگیرد و قسمت سفیدی دستمال کاغذی پشت بشقاب قرار بگیرد.


گام پنج: روی دستمال کاغذی که قسمت رنگی آن روی بشقاب است و قسمت سفیدی آن پشت بشقاب قرار گرفته، چسب دستمال کاغذی می ریزیم.


گام شش: با قلمو خیلی آرام، چسب دستمال کاغذی را از مرکز طرح به سمت لبه های طرح، طوری که دستمال کاغذی پاره نشود، آغشته به چسب می کنیم.


گام هفت: وقتی کل طرح های برش داده شده را پشت بشقاب چسباندیم، زمان می دهیم تا چسب دستمال کاغذی، کاملا خشک شود. هر زمان سفیدی چسب به بی رنگ تبدیل شد، یعنی کارمان برای مرحله بعدی آماده است.


گام هشت: رنگ اکرلیک دلخواه را برمی داریم و با ابر یا اسفنج، پشت بشقاب را با حرکات آرام ضربه می زنیم.گام نه: زمان می دهیم تا رنگ اکرلیک کاملا خشک شود؛ سپس پشت بشقاب را برای ثابت شدن رنگ اسپری کیلر می زنیم و بشقاب را بر می گردانیم.


پایان

آموزش تکنیک ترک در نقاشی روی شیشه (ویترای):

وسایل و رنگ های مورد نیاز برای اجرای این تکنیک:

یک: یک عدد بشقاب شیشه ای شفاف؛


دو: قلموی پهن، ابر یا اسفنج، مواد ترک یک و دو؛


سه: ورق طلا و چسب ورق طلا؛


چهار: اسپری کیلر براق؛


روش اجرای تکنیک ترک (هشت گام):

گام یک:  ظرف شیشه ای شفافی را که از قبل آماده کردیم برمی گردانیم و پشت ظرف را با شیشه پاک کن کاملا پاک می کنیم و مواد ترک یک را که بی رنگ و شفاف است روی سطح ظرف می ریزیم.


گام دو:  در این مرحله، با قلموی تخت، کل سطح ظرف را خیلی آرام آغشته به مواد ترک یک می کنیم.گام سه:  وقتی تمام سطح پشت ظرف را کاملا با مواد ترک یک پوشاندیم، به ظرف زمان می دهیم تا کاملا خشک شود؛ حدودا 40 دقیقه زمان مناسبی می باشد.


گام چهار:  مواد ترک دو را بر می داریم و آرام روی سطح قسمتی که مواد ترک یک زده شده می ریزیم و با ضربات آهسته و پیوسته و فشرده طوری که ضربه های اسفنج یا ابر روی ظرف، آرام و بدون تکرار، با ضربه روی کار، تمام پشت ظرف را می پوشانیم.
گام پنج:  در این مرحله، باید به ظرف زمان بدهیم تا مواد ترک دو که رنگی می باشد، کاملا روی سطح کار خشک شود؛ در اینجا می بینیم که رنگ به هنگام خشک شدن، کل سطح ظرف را با ترک های زیبا نقش و نگار داده است و بعد اسپری ورق طلا می زنیم.گام شش:  بعد از 5 دقیقه که اسپری ورق طلا از حالت مایع مانند روی ظرف به چسبندگی رسید، ظرف ما آماده ورق کاری می باشد.


گام هفت:  بعد از اینکه کل سطح ظرف را ورق کاری کردیم باید حدودا یک ساعت بعد، وقتی خیلی خوب ورق طلا روی سطح ظرف چسبیده شده بود خیلی آرام با انگشت اشاره تمام سطح ظرف را از یک گوشه شروع به پرداخت کنیم (پرداخت یعنی تمام ورق های اضافه را با حرکات دورانی انگشت اشاره بر می داریم).گام هشت:  در این مرحله، پشت ظرف پرداخت شده را از فاصله 20 سانتی متری اسپری کیلر براق می زنیم و حدودا یک ساعت زمان می دهیم خشک شود و بعد ظرف را برمی گردانیم.


پایان

آموزش تکنیک اکلیلی و ساده در نقاشی روی شیشه (ویترای):

وسایل و رنگ های مورد نیاز برای اجرای این تکنیک:

یک: یک عدد ظرف شیشه ای شفاف ساده یا طرح دار؛


دو: یک عدد کاغذ سفید، مداد و ماژیک؛


سه: رنگ ویترای به دلخواه و اکلیل دانه ریز یا اکلیل دانه درشت؛


چهار: قلمو و مواد ضد آب؛


پنج: لاینر طلایی یا مشکی؛


روش اجرای تکنیک اکلیلی و ساده (سیزده گام):

گام یک: بشقاب شیشه ای شفاف را روی یک برگ کاغذ سفید بر می گردانیم.


گام دو: حلال دور بشقاب را با مداد روی کاغذ می کشیم؛ بشقاب را بر می داریم و به دلخواه هر طرحی را که خواستیم داخل محدوده ی داخلی بشقاب می کشیم.گام سه: در این مرحله بشقاب را روی طرح قرار می دهیم و با ماژیک از داخل بشقاب طرح را با دقت می کشیم.گام چهار: در این مرحله بشقاب را بر می گردانیم.


گام پنج: در این مرحله از کار، پشت ظرف را با توجه به طرحی که از داخل بشقاب کشیدیم با دقت دورگیر می زنیم.گام شش: وقتی پشت ظرف را کاملا دورگیر زدیم، زمان می دهیم تا کاملا خشک شود و بعد ظرف را بر می گردانیم و طرحی را که با ماژیک کشیدیم را پاک می کنیم.


گام هفت: طرح ماژیکی داخل بشقاب را که پاک کردیم، ظرف را بر می گردانیم و شروع به رنگ آمیزی می کنیم.


گام هشت: وقتی پشت ظرف را کاملا رنگ آمیزی کردیم و زمان دادیم که رنگ ها کاملا خشک شوند، کل سطح کار را از فاصله 20 سانتی متری اسپری ورق طلا می زنیم و بعد از نیم ساعت، کل سطح کار را ورق کاری می کنیم.گام نه:  ورق طلا های اضافه را پرداخت می کنیم.


گام ده: بعد از پرداخت کامل ظرف، شروع به زدن مواد ضد آب می کنیم و یک روز کامل زمان می دهیم تا ظرف کاملا خشک شود و ظرف را برمی گردانیم.


شما می توانید از هر رنگ دلخواهی در انتخاب دورگیر و رنگ آمیزی زمینه ی کار خود استفاده کنید؛ برای مثال:


گام یازده: بعد از اینکه دورگیر مشکی شما خشک شد، رنگ های ویترای را آماده کنید و با قلمو شروع به رنگ آمیزی ساده کنید.


گام دوازده: بعد از اینکه رنگ ها کاملا خشک شدند، تمام سطح ظرف را با اکرولیک سفید می پوشانیم.گام سیزده: بعد از اینکه تمام سطح کار را با رنگ سفید پوشاندیم، زمان می دهیم خشک شود و از فاصله 20 سانتی متری اسپری کیلر براق را روی کار می زنیم و ظرف را بر می گردانیم.


پایان

آموزش تکنیک ابر و بادی در نقاشی روی شیشه (ویترای):

وسایل و رنگ های مورد نیاز برای اجرای این تکنیک:

یک: ظروف شیشه ای ساده از قبیل بشقاب، لیوان و بطری؛


دو: رنگ ویترای (حتما حلال تینر باشد)، انتخاب رنگ ویترای به دلخواه؛


سه: حتما تینر فوری 10000 استفاده شود؛


چهار: یک عدد ظرف بزرگ دایره ای و دستکش؛


پنج: قلموی گرد آبرنگی؛


روش اجرای تکنیک ابر و بادی (شش گام):

گام یک: یک عدد ظرف بزرگتر از لیوان، بشقاب و بطری که حاضر کردید را تا دو سوم آب بریزید.


گام دو:  با قلموی سر گرد آبرنگی، رنگ ویترای را بر روی سطح آب می چکانیم. برای ایجاد تضاد در روش ابر و بادی و نشان دادن بهتر این تکنیک می توانیم از رنگ های آبی، زرد و سورمه ای استفاده کنیم یا در کل از یک رنگ تک استفاده نماییم.


گام سه: با ته قلمو رنگ های ویترای حلال تینری را که بر روی سطح آب چکاندیم، با یک حرکت دایره ای یا دورانی روی سطح آب می چرخانیم تا رنگ ها با هم تلفیق شوند و یک شکل جدید را به ما بدهند.


گام چهار: دستکش را دست می کنیم و بطری یا بشقاب و یا لیوان مورد نظر را خیلی آرام روی سطح آب قرار می دهیم و آرام ظرف شیشه ای را بر می داریم.


گام پنج: به مدت یک روز می گذاریم ظرف شیشه ای ما خشک شود؛ و بعد پشت ظرف را چسب ورق طلا یا اسپری ورق طلا می زنیم و ورق کاری را شروع می کنیم.


گام شش: وقتی پشت ظرف را کاملا ورق کاری کردیم، ظرف را بر می گردانیم و کار به اتمام می رسد.


پایان

آموزش نقاشی روی جام شیشه ای (بیست گام):

گام یک: شیشه را تمیز کنید؛

قبل از شروع نقاشی روی جام، شیشه را بشویید و سپس با مالیدن الکل روی شیشه آن را تمیز کنید؛ فقط سعی کنید ناحیه هایی را که قبلا رنگ آمیزی شده اند و آنها را یکبار تمیز کرده اید، لمس نکنید!


گام دو: رنگتان را انتخاب کنید؛

در این مرحله لازم است دو رنگ اول مورد استفاده را انتخاب کنید. در این مورد، من از آبی نیلگون و سفید گرم استفاده می کنم.


گام سه: قلموی خود را آماده کنید؛

لطفا، دو رنگ مورد نظر را نزدیک به یکدیگر روی پالتتان بریزید. یک گوشه قلموی تخت را به یک رنگ و گوشه دیگر آن را به رنگ دیگر آغشته کنید. قلمو را چندین بار عقب و جلو کنید و این گام را تکرار نمایید. قلمو باید حداقل به اندازه دو سوم مسیر کامل هدایت شده باشد. این مهم است که قلمویتان آغشته به مقدار زیادی رنگ باشد. این به قلمویتان اجازه خواهد داد تا به خوبی برای ایجاد یک نقاشی دوست داشتنی هدایت شود.


گام چهار: رنگ آمیزی گلبرگ های گل را آغاز کنید؛

با اولین گلبرگ که در بالای گلتان است آغاز کنید. با روی لبه قلمتان شروع کنید. فشار دهید و در اطراف انتهای لبه تغییر مسیر دهید. به همین طریق در اطراف گل ادامه دهید، تا اینکه پنج گلبرگ رنگ آمیزی شود. اگر رنگ بیشتری لازم است اضافه کنید. لازم نیست قلموی رنگ خود را روی پالت بعد از اضافه کردن رنگ بیشتر عقب و جلو کنید. وقتی اولین ضربه را شروع می کنید، قبل از ایجاد اولین گلبرگ، سه ضربه ترکیبی بزنید. هر زمان که رنگ بیشتری اضافه می کنید و یک گام جدید را شروع می کنید، این کار را انجام دهید.


گام پنج: گلبرگ های دنباله دار کوچکتر ایجاد کنید؛

با استفاده از همان رنگ ها، گلبرگ های کوچکتری ایجاد کنید که از گل اصلی خارج شده است. سپس آن را با گل های دنباله دار که با قلمو لمس می کنید و فشار می دهید، تمام کنید. این گلبرگ را با یک جریان خوب خارج و پایین گل اصلی اسپری کنید. شما می توانید این کار را روی هر دو طرف گل اصلی انجام دهید. لازم نیست هر دو طرف یکسان باشد یا در یک محل روی هر طرف شروع کنید. انجام آنها به صورت متفاوت جذابیت بیشتری دارد. اغلب اوقات، تعدا فرد گلبرگ ها و برگ ها چشم نوازتر خواهد بود.


گام شش: گل کامل دیگری را رنگ آمیزی کنید؛

روی اطراف شیشه ادامه دهید و پس از کامل کردن اولین گل، آن را تکرار کنید.


گام هفت: یک غنچه گل را نقاشی کنید؛

این بار گلبرگ های کوچکی مشابه گلبرگ های استفاده شده در گل ایجاد کنید، با این حال آنها کوچکتر و تنها دو یا سه تا خواهند بود. بعد از اینکه اولین سطر را رنگ آمیزی می کنید، قصد هم پوشانی با دو یا سه تا گلبرگ گل کوچک داشته باشید. در پایه این غنچه، یک گلبرگ کوچک اضافه کنید جایی که لمس می کنید و فشار می دهید از بالای گل به پایه شروع کنید. این در هر دو طرف گل رنگ آمیزی خواهد شد.


گام هشت: قلمویتان را تمیز کنید؛

قلمویتان را در ظرف آب قرار دهید و آن را در آب جلو و عقب کنید. هنگامی که رنگ قبلی پاک شد، با یک دستمال کاغذی به آرامی خشک کنید. اکنون آماده هستید تا حرکت روی رنگ های بعدی را آغاز کنید.


گام نه: صفحه تان را آماده کنید؛

صفحه تان را با رنگ هایی که برای رنگ آمیزی برگ ها انتخاب کرده اید، آماده کنید. من سبز و زرد را انتخاب کرده ام. این ها ترکیب عالی برای برگ هایتان ایجاد می کنند.


گام ده: قلمویتان را آماده کنید؛

گام بعدی این است که قلمویتان را همانطور که قبلا انجام داده بودید، آماده کنید. دوباره به یاد داشته باشید که مهم است که مقدار زیادی رنگ در قلمویتان داشته باشید. لطفا مطمئن شوید که حداقل دو سوم آن پر است.


گام یازده: برگ های مواج؛

با قرار دادن دو تا سه تا از برگ های مواج اطراف هر یک از گل های کامل شروع کنید.


گام دوازده: تک ضربه به برگ ها؛

گام بعدی تبدیل گل کامل به غنچه است. سپس چند لمس کوتاه سریع انجام دهید و ضربه هایی از غنچه به بالای کاسبرگ وارد کنید. سپس شروع به اضافه کردن یک ضربه به برگ ها در گروه های حداقل سه تایی کنید. تعداد فرد بهترین شکل را دارد.


گام سیزده: مرکز گل ها؛

گام بعدی کامل کردن مرکز گل ها همراه با اضافه کردن آن به گلبرگ های کوچکتر است که منجر به خارج شدن از گل های کامل می شود. این شامل گل های دنباله دار که که لمس می کنند و به گل ها وارد می شوند، نمی شود. صفحه یا پالتتان را با زرد پر رنگ آماده کنید. انتهای یک قلم رنگ کوچکتر را درون رنگ بزنید و یک نقطه در مرکز گل های کامل قرار دهید، همراه با انتهای گلبرگ های کوچکتر که با گل های کامل برجسته می شود.


گام چهارده: یک سبز تیره ایجاد کنید؛

مقداری آب اضافه کنید، مقدار کمی سبز. یک درجه غلظت تیره ایجاد کنید. از قلموی سر گرد استفاده کنید. آن را آماده کنید و سپس با رنگ از کنار گل بکشید. این مقداری از رنگ را از بین می برد و درجه غلظت قلمو را کاهش می دهد که موجب پر رنگ تر شدن کنار گل ها می شود.


گام پانزده: شکوفه های حلقه ای؛

از رنگ سبز تیره برای قرار دادن شکوفه های حلقه ای در مکان های مختلف در سراسر شیشه رنگ آمیزی شده استفاده کنید.


گام شانزده: شاخه و برگ بکشید؛

اگر تمایل دارید شاخه و برگ بکشید، همین حالا قلموی سر گرد را با رنگ سبز آماده کنید. یک خط کوچک سبز بکشید در حالی که دور شیشه به صورت شاخه و برگ می چرخد و تا روی پایه خاتمه می یابد.


گام هفده: بر روی پایه بکشید؛

از جایی که خط سبز از شاخه و برگ پایان می یابد، شروع کنید و پنج تک ضربه به برگ ها بکشید.


گام هجده: سالم سازی؛

اجازه دهید شیشه تا یک ساعت هوا بخورد تا خشک شود.


گام نوزده: پختن؛

شیشه را در فر سرد قرار دهید. پیش گرمایش فر در 350 درجه است. برای 30 دقیقه بپزید. زمان پیش گرمایش را به زمان پخت اضافه کنید. قبل از بیرون آوردن از فر، اجازه دهید شیشه به طور کامل سرد شود. اگر نخواهید شیشه تان را بپزید، می توانید  آن را 21 روز در هوای خشک نگه دارید و سپس بشویید.


گام بیست: مراقبت؛

این شیشه در برابر ماشین ظرف شویی امن است اگر در قفسه بالایی قرار داده شود. اجازه ندهید شیشه در آب خیس بخورد. با دقت رسیدگی کنید زیرا رنگ می تواند خراش بخورد.


پایان

نقاشی روی تابلوی شیشه ای:


نقاشی روی جام شیشه ای:


نقاشی روی ظروف شیشه ای:


تلفن تماس با ما: 77289715 - 021

یا: 09120983901